Po raz pierwszy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbył się jeden z małopolskich półfinałów ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych. Półfinał odbył się 10 kwietnia w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (Zamek)
Głównym celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
W półfinale wzięli udział uczniowie klasy III ze szkoły podstawowej w Biedaszkach pod kierunkiem Pani Doroty Rozbickiej. Atrakcją dla uczestników po skończonym teście było głośne czytanie bajek i legend o Warmii i Mazurach przez Panią Marię Kaliszewicz. Uczestnicy zwiedzili wspólnie z rodzicami bibliotekę i galerię ,, Konik Mazurski’’. Na zakończenie spotkania rodzice wspólnie z dziećmi malowały farbami mazurskie wzory kafli. Wspólne uczestnictwo w zajęciach dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń.

SAM_7398 SAM_7399 SAM_7400 SAM_7411 SAM_7417 SAM_7419 SAM_7421