„W pustyni i w puszczy”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Dziady”, „Wesele”, „Akademia Pana Kleksa”, „Mały Książę”, „Ferdydurke”, „Tajemniczy ogród”, „Lalka”, „Krzyżacy”, „Pan Tadeusz”, „Ania z Zielonego Wzgórza”… Te książki łączy jedno – kanon lektur szkolnych.
Zapraszamy Państwa a szczególnie dzieci i młodzież do innego, niezwykle ciekawego spojrzenia na lektury, czyli do obejrzenia wyjątkowych zdjęć składających się na wystawę pokazującą wzajemne przenikanie się światów rzeczywistego i literackiego.
Wystawa pod tytułem „Trochę kultury… z lektury!” została przygotowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury”. Wystawa składa się z 12 wielkoformatowych niezwykłych zdjęć, które mają na celu zainteresowanie lekturą szkolną i przedstawiają młodego czytelnika, do tego stopnia zaczytanego w książce, że przenosi się on do świata literackiego, lub elementy z książki przechodzą do rzeczywistości. Zdjęcia pokazują jak działa wyobraźnia podczas czytania…
Fotografie czekają na Państwa w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie w zamku.