Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zaprasza na spotkanie z Ishbel Szatrawską. Urodziła się w 1981 roku w Olsztynie. Dramatopisarka, teatrolożka. Absolwentka teatrologii UJ, studiowała także filmoznawstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i na Westfälische Wilhelms-Universität w Münster.
W grudniu 2019 roku zadebiutowała dramatem „Objects in Mirror Are Closer Than They Appear” w e-antologii „Nasz głos” wydanej przez Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Kolejne dramaty publikowała w „Dialogu”: „Polowanie” w nr 4/2020, „Totentanz”. „Czarna noc, czarna śmierć” w nr 2/2021.
W roku 2020 otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, w ramach którego powstał dramat Kateriny brak.
W roku 2021 napisała dramat „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Cyranka w roku 2022.
Laureatka konkursu stypendialnego DRAMATOPISANIE (II edycja; 2021) organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach stypendium powstał dramat Wolny strzelec.
Laureatka Odkrycia Empiku 2022 w kat. literatura za dramat „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w Stanie Kalifornia”
We wrześniu 2023, nakładem Wydawnictwa Cyranka, ukazała się jej pierwsza powieść zatytułowana „Toń”.

27 października 2023, godzina 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna, Plac Zamkowy 1, Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży.

Skip to content