Mają wiele wspaniałych cech, ale chyba nam najmilszą jest ta, że przebywanie w naszej bibliotecznej Bajkosferze stało się dla nich radością, przyjemnością, pewnego rodzaju swobodą, z którą wędrują pomiędzy regałami, szperają na półkach, sięgają po książeczki z działów, o których doskonale wiedzą, że są właśnie dla nich przeznaczone, siadają z książkami na siedziskach, pufach, kolorowej gąsienicy, wprost na wykładzinie, na przedszkolnych krzesełkach przy dokładnie takim samym stoliczku, gdzie zawsze leżą czyste kartki papieru i kredki, przeglądają, czytają, oglądają ilustracje, dzielą się nimi i odnalezionymi w książkach wesołymi fragmentami, zadają pytania. A temu wszystkiemu towarzyszą szczere uśmiechy udowadniające, że każda wizyta w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży jest dla nich frajdą i uciechą. Zapracowało na to wiele dotychczasowych regularnych i cyklicznych spotkań, związanych z przeróżnymi okazjami, nie- i formalnymi świętami, uroczystościami, programem dla przedszkolaków „Mała Książka – Wielki Człowiek” Instytutu Książki (naklejki ze zwierzątkami do Kart Małego Czytelnika już przygotowane!), który prowadzi od początku nasza Biblioteka oraz zwykłymi odwiedzinami związanymi po prostu z wypożyczaniem lektur, o co wszystko dbają panie nauczycielki i pani bibliotekarka. Nie sposób nie docenić również roli rodziców, którzy równie często przychodzą do Bajkosfery ze swoimi dziećmi, stwarzając między nimi a Biblioteką bliską relację.
Dzisiejsza wizyta też miała pewien cel, ponieważ już w piątek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. Wobec tego pani bibliotekarka nie omieszkała przypomnieć o tym przedszkolakom i opowiedzieć im, choć zapewne najzwyczajniej przypomnieć, czym jest książka, kto to jest jej autor, kim jest pisarz, jak książka się nią staje, gdy widzimy ją w bibliotece, księgarni czy w końcu we własnym domu.
Oto przed Państwem grupa „Biedronki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie, bliska Bibliotece nie tylko ze względu na niewielką odległość, dzielącą obie edukacyjne instytucje.
Skip to content