A tymczasem w oranżerii dawnej loży masońskiej, czyli w Filii nr 2 naszej Biblioteki, przy ulicy Mickiewicza, mając za tło ośnieżone trawniki i alejki, prezentuje się wystawa prac plastycznych dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Smerfowa Kraina” zatytułowana „Moja ulubiona książka – mój ulubiony bohater”.
Wystawa została zorganizowana w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Przed Państwem rysunki i prace malowane farbami tudzież przy pomocy innych technik, które przypomną bajki, bajeczki, baśnie i legendy, literacko towarzyszące już kilku pokoleniom, oraz te, które nasze dzieci i wnuki ciekawią, rozśmieszają i są pretekstem do zastanowienia bądź po prostu zabawy. Oto jak swoich bohaterów wyobrażają sobie obecne kilkulatki… Czy te artystyczne fantazje są podobne do tych sprzed kilkudziesięciu lat? Zapraszamy, żeby się przekonać!