Ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie zdawać by się mogło, że nie jest zbyt blisko, ale wiosenna pogoda dzisiejszego dnia skłania do dalekich spacerów. I na taki zdecydowali się uczniowie klasy III b. Wprawdzie w Bajkosferze Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży od razu zaoferowaliśmy im odpoczynek na pufach i poduszkach, to wykorzystaliśmy te chwile na zaprezentowanie zasad działalności Biblioteki, jej szerokiej oferty dla młodych czytelników, omówienie pokrótce zbiorów i pokazanie jak są rozmieszczone na regałach i półkach według poszczególnych poziomów odpowiednich dla grup wiekowych.
Gdy dzieci zaczęły przyglądać się konkretnym tytułom książek, porozmawialiśmy o zainteresowaniach i skierowaliśmy uwagę na zbiory książek popularnonaukowych. Piłka nożna, jazda konna… Skutek był natychmiastowy. Pytania o możliwości wypożyczenia, założenia karty czytelnika. Satysfakcjonujące odpowiedzi niektórych zatrzymały na dłużej przy regałach, innych z kolei zainteresował program „Mała Książka – Wielki Człowiek” a w szczególności… mierzenie własnego wzrostu na „Książkowym rozwoju dziecka”.
Zapraszamy do Czytelni… Dzięki uprzejmości pań ze Stowarzyszenia „Konik Mazurski” na stołach czekało na dzieci szereg ozdób, którymi za kilka minut będą przystrajać papierowe wielkanocne jajka. Nie zabrakło też przygotowanych przeróżnych pomocy rękodzielniczych, nad odpowiednim użyciem których czuwały panie nauczycielki i pani bibliotekarka w każdej chwili gotowe oczywiście do pomocy. Za nim przystąpiono do prac „świątecznych” nie omieszkano troszkę czasu poświęcić na kilka uwag dotyczących zwyczajów wielkanocnych w naszym regionie oraz tradycji katolickiej, tudzież związanych z nimi własnych rodzinnych, domowych doświadczeń.
Po zabawach plastycznych mycie rąk, porządkowanie Czytelni, zdjęcia na scenie i wybór trzech najbardziej kolorowych jajek, których autorzy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Rzecz jasna książkowymi.