Lekcja biblioteczna w biblioteceKilkanaście nowych Kart Małego Czytelnika z programu Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek” zabrały dzisiaj panie opiekunki „Żuczków” do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3. Ale to nie jedyna korzyść dzisiejszej rannej wizyty trzylatków i czterolatków w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Najpierw przedstawiliśmy większości przedszkolaków Bibliotekę. Opowiadaliśmy o kolorowych książeczkach, zapraszaliśmy do nas z rodzicami i opiekunami. A potem słuchaliśmy… Odważne, elokwentne i ciekawe nowego otoczenia dzieci dzieliły się z nami swoją przygodą z książką, czyli domowym czytaniem, lekturami starszego rodzeństwa, niektóre odwiedzinami w Bibliotece, a nawet dokładnymi opisami bardzo specjalistycznych pozycji, choćby o dinozaurach.
Bardzo nam miło, że propozycja przeczytania jednego z serii opowiadań o „Kici Koci” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Spośród kilku książek dzieci wybrały „Witaminowe przyjęcie” i z przejęciem słuchały o skutkach zbyt częstego jedzenia słodyczy przez Kicię Kocię i Packa. A gdy do bohaterów przyszli ich przyjaciele Adelka i Julianek, przedszkolaki świetnie rozpoznawały wszystkie przedstawione na ilustracjach warzywa i owoce, wahając się jedynie przy… śliwkach.
Czas bardzo przyjemnego korzystania z materaca i puf został przeznaczony i inaczej, a mianowicie na zakładanie Kart Małego Czytelnika i wypożyczanie książek. Kilkanaścioro dzieci wyszło dzisiaj z Biblioteki nie tylko z książeczką, ale i wybraną przez siebie pierwszą naklejką na Karcie Czytelnika.