Spotkanie w BajkosferzeKilka rozbrykanych chwil, odrobinę hałasu, przerwanie bibliotecznej ciszy, trochę radosnych okrzyków na widok nowych pluszaków, seria skoków po macie, która staje się dla dziewczynek polem do gry w klasy, ale po tych momentach hasania sześciolatki stają się uporządkowane jak buciki, które stoją grzecznie w szeregach przy wejściu do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, żeby ich mali właściciele mogli korzystać do woli z Bajkosfery. Teraz nastrój budują książeczki. „Biedronki” z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie rozchodzą się między regałami poziomów pierwszego i drugiego. Siadają z książkami na pufach, poduszkach i gąsienicy. Mimo tego, że zapraszamy do siadania na poduszkach, niektóre z dzieci wybierają po prostu wykładzinę, a poduszki zostają na swoich miejscach. Gdy wszystkie żółte baloniki opuszczą już Bibliotekę, pewnie i kolorowe poduszki staną się ulubieńcami małych czytelników. Tymczasem ustawia się kolejka do pani bibliotekarki. Niektóre „Biedronki” podają wraz z książkami Karty Małego Czytelnika i dopominają się naklejek z akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Oj, niedługo będziemy musieli przygotowywać dyplomy, nagradzając dziesięć odwiedzin w Wypożyczalni! Pierwszeństwo mają dziewczynki – rozdajemy kolorowanki, które przecież obiecaliśmy wraz z otwarciem Bajkosfery! I im, i chłopcom pozwalamy wybrać malowanki zgodnie z zainteresowaniami. Zaraz prezenty i wypożyczone książeczki ułożone zostają w porządku na gąsienicy. Nie przypuszczaliśmy, że znajdzie takie zastosowanie! Pomagamy wiązać buciki i zakładać odblaskowe kamizelki. Żeby przedszkolaki nie ryzykowały niemiłą przygodą, baloniki dla nich wszystkich zabiera pani nauczycielka. Wszystkim dziękujemy oraz życzymy szczęśliwego powrotu do przedszkola i zapraszamy dzieci z rodzicami po kolejne lektury!