Światowy Dzień Pluszowego Misia fotorelacjaCzy wiecie, że dziewiętnaście lat temu w setną rocznicę powstania pluszowego misia-zabawki ustanowiony został Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzimy właśnie 25 listopada?
Otóż dzisiaj w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży wraz z grupą „Pszczółki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie pojawiły się znane dzieciom z książeczek i animowanych opowieści pluszowe misie: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington oraz te, których imion dowiedzieliśmy się od przedszkolaków.
Zanim jednak każde z dzieci opowiedziało o swoich pluszowych zabawkach, wśród których były także i inne zwierzątka, wysłuchały historii o pojawieniu się na świecie pluszaków i ich nieocenionej roli jako towarzyszy dzieci w domu i przedszkolu, w zabawie i nauce, jako przytulanych przyjaciół oraz bohaterów książek, czasopism i filmów.
Potem nadszedł czas na to, żeby dorośli przenieśli się na stronę publiczności i uważnie słuchali tego, jak mali goście Biblioteki przedstawiają swoje ulubione przytulanki. A opowieści były długie, niezwykle ciekawe, snute pięknymi słowami z wielkimi dziecięcymi uczuciami. Zasłuchani dowiadywaliśmy się, gdzie pluszaki mieszkają, w co bawią się ze swoimi opiekunami, co najbardziej lubią jeść i pić, jakich mają przyjaciół w dziecięcym pokoju, dokąd podróżują z dziećmi. Po wysłuchaniu najmłodszych aktorów oddaliśmy miejsce na scenie pani Marzenie, która opowiadała o przygodach z własnymi pluszowymi misiami. Słów uznania i gratulacji dla wszystkich nie było końca, ale przecież należało nagrodzić występujących upominkami! Za odwagę, za przezwyciężenie tremy, za wielkie chęci i ogrom emocji! Dziękujemy.
„Pszczółki” przyszły do Biblioteki nie tylko z misiami. Nie zapomniały wszak o książeczkach. Zaraz po świętowaniu Dnia Pluszowego Misia ustawiły się w kolejce do pani Bibliotekarki, trzymając w dłoniach Karty Małego Czytelnika, na których dało się dostrzec wiele naklejek, świadczących o tym, że dzieci składają wizyty w Bibliotece już od dłuższego czasu. Książeczki „Pierwsze czytanki dla…” z akcji krakowskiego Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek” zapewne już dawno zostały przeczytane i teraz jesteśmy świadkami niezwykle miłego widoku, gdy przedszkolaki przy pomocy dorosłych szukają na półkach przeznaczonych dla nich książek z poziomu pierwszego. Jesteśmy zatem dumni i z małych czytelników, i z rodziców, którzy zainteresowali się broszurą „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” a teraz chętnie odwiedzają naszą Bibliotekę.
Skip to content