W poniedziałek 28 października 2019 roku odwiedziły nas Motylki z Przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 3. Żadną nowością nie jest dla nich program „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Dzieci wiedzą o nim już wszystko. Same dopominają się o pierwszą czytankę, przypinki, naklejki z delfinkami. Są pewne tego, że ich Karty Małego Czytelnika pani przedszkolanka poda pani bibliotekarce. Dość cierpliwie czekają na swoją kolej, żeby podejść do stanowiska, gdzie przez nie wybrane książeczki zostaną wpisane do katalogu jako wypożyczone. Ale najpierw stoją przy regałach z książkami w Wypożyczalni (i Czytelni) dla Dzieci. To nie są ich pierwsze kroki w bibliotece. One zostały zrobione już dawno. Teraz chyżo przedszkolaki kierują się do odpowiednich półek. Przeglądają bajki, opowieści i komiksy. Oczywiście nie obywa się bez dziecięcych emocji. Jest ich trochę i przy stołach, gdzie w grupach bądź samotnie przeglądają właśnie wypożyczone pozycje, wymieniają się nimi na chwilę, przekazują wzajemnie o nich informacje, i przy pani bibliotekarce, gdy wydaje się, że najwyższym szczęściem i największą radością jest powrót do domu tylko i wyłącznie z książką z biblioteki. A do dyplomu coraz bliżej! Ilość naklejek na Karcie Małego Czytelnika powoli, ale systematycznie zbliża się do dziesięciu.