Serdecznie wszystkich zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy śmierci Wojciecha Kętrzyńskiego, które odbędą się 15 stycznia 2018 r.

Program uroczystości:

godz. 11.00 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Wojciecha Kętrzyńskiego (Plac Józefa Piłsudskiego);

godz. 12.00 – otwarcie wystawy „Wojciech Kętrzyński w rękopisach” – ze zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie (czytelnia im. Arno Holza, MBP, Plac Zamkowy 1);.

Prezentacja zbiorów digitaliów Wojciecha Kętrzyńskiego w ramach Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Cyfrowej;

godz. 14.00 – sympozjum „Wojciech Kętrzyński – patron Kętrzyna. W stulecie śmierci i stulecie niepodległości” (sala rycerska, Plac Zamkowy 1, Zamek):

• „Związki Wojciecha Kętrzyńskiego ze stronami ojczystymi”,
  • „Wojciech Kętrzyński dyr Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich we Lwowie”,
  • „Wojciech Kętrzyński – badacz dziejów średniowiecza”.