9 maja br. Stowarzyszenie Kulturalne „Konik Mazurski”  już X raz zorganizowało „Mazurzenie po Kętrzyńsku”. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jest to konkurs recytatorski w gwarze mazurskiej skierowany do dzieci i młodzieży z kętrzyńskich szkół. W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się konkursowa rywalizacja w trzech kategoriach. Na wstępie pieśni ludowe odśpiewał chór ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem Ewy Maciak, a następnie chór z Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod przewodnictwem Cezarego Nowakowskiego. Kiedy zostały zaprezentowane już wszystkie utwory jury w składzie: Bożena Musielak, Lucyna Werbanowska, Lucyna Wichecka, Serafin Dietmar oraz Piotr Szatkowski miało nie lada orzech do zgryzienia. Podczas gdy obradowali, na scenie zaprezentowała się grupa z Warsztatów Terapii Zajęciowej prezentując „Legendę o Kętrzynie”. Po zakończeniu występu artystycznego dzieci udały się do muzeum, by zwiedzić wystawę. Dla niektórych była to pierwsza wyprawa do kętrzyńskiego muzeum.