21 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbyło się spotkanie pod hasłem „WMBC – nowa odsłona”. Założyciele Klastra Warmińsko-Mazurska Biblioteka Cyfrowa czyli Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie oraz Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprosili tego dnia nowych i przyszłych członków Klastra Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Cyfrowej.

Maciej Rynarzewski z Biblioteki Uniwersyteckiej UWM przedstawił ideę i zalety modelu klastrowego, platformę www.wmbc.olsztyn.pl.  Anita Romulewicz z WBP zaprezentowała zasoby cyfrowe regionu Warmii i Mazur, zasady przystąpienia i i uczestnictwa w budowaniu biblioteki cyfrowej. Waldemar Tychek z WBP omówił kryteria wyboru dokumentów do biblioteki cyfrowej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie przystąpiła do Klastra WMBC.