Dnia 23.02.17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie nastąpiło podsumowanie Miejskiego Konkursu Literackiego „Legendy O Kętrzynie”.

Na konkurs wpłynęło 58 prac z następujących szkół:

Sp1 – 15

Sp3 – 12

SP5 – 2

ZSz1 – 2

Gimnazjum nr 2 – 25

Dokonano weryfikacji wstępnej i wybrano 36 prac (23 sp. + 13 gimn.) do publikacji na łamach lokalnej prasy.

Komisja w składzie powołana do oceny prac w 1. kategorii wiekowej – szkoły podstawowe:

1. Halina Małachowska – Towarzystwo Miłośników Kętrzyna
  2. Mariusz Wąsik – Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie
  3. Bożena Musielak – Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie

zapoznała się z treścią legend i przyznała punkty.

Najwięcej punktów zdobyli:

Aleksander Wądołowski – 28 pkt. – I miejsce – opiek. p. Anna Zygowska – Szkoła Podstawowa nr 1

Lidia Korzeniewska – 26 pkt. – II miejsce – opiek. p. Dorota Aronowska – Szkoła Podstawowa nr 1

Zuzanna Modliszewska – 25 pkt. – III miejsce – opiek. p. Elżbieta Wąsik – Szkoła Podstawowa nr 1

Kamil Dymidziuk – 25 pkt. – III miejsce – opiek. p. Dorota Aronowska – Szkoła Podstawowa nr 1

Karol Stefański – 24 pkt. – wyróżnienie – opiek. p. Bożena Kowalczyk-Pietkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3

Daria Hećman – 23 pkt. – wyróżnienie – opiek. p. Aneta Duda – Szkoła Podstawowa „Klucz”

Komisja w składzie powołana do oceny prac w 2. kategorii wiekowej – gimnazjum:

1. Dorota Aronowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie
  2. Aneta Duda – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie
  3. Elżbieta Wąsik – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie

zapoznała się z treścią legend i przyznała punkty. Każdy z członków komisji miał za zadanie wybrać 10 najlepszych prac i przyznać od 1 do 10 pkt.

Osoby, którym przyznano najwięcej punktów, to uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II.

Najwięcej punktów zdobyli:

Jakub Kocięcki – 25 pkt. – I miejsce – opiek. p. Bożena Tomczak