Ferie Zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej (zamek) w Kętrzynie odbyły się pod hasłem „Zimowa Biblioteka Zaprasza i Czeka”. W ciągu dwóch tygodni bibliotekę odwiedziło około 547 osób. Każdego dnia czytelnicy uczestniczyli w zorganizowanych przez nas zajęciach. Odbył się cykl warsztatów edukacyjnych pt. „Pomagam bo umiem” – prowadzonych przez p. Ewę Maksymowicz.  Dzieci poprzez zabawę zapoznały się z zasadami savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością.

W ramach programu 25 stycznia 2017 r. pani Anna Opala wprowadziła dzieci w tajniki haftu matematycznego. Ogromnym sukcesem okazały się warsztaty redaktorskie prowadzone przez Kętrzyńską Telewizję Kablową, w których najmłodsi próbowali swoich sił wcielając się w rolę dziennikarzy. W drugim tygodniu ferii dzieci uczestniczyły w zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Jolantę Adamkowicz. Celem spotkania ze sztuką było pokazanie dzieciom jak zrobić „coś ładnego z niczego”. Atrakcją czwartkowych warsztatów było spotkanie z panem fotografem Piotrem Margasem. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wygląda praca fotografa od podszewki. Mieli okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt oraz samodzielnie wykonać zdjęcie swoim kolegom.

Codziennie odbywały się zajęcia edukacyjne w języku polskim i angielskim.

Jak co roku na zakończenie Ferii Zimowych zorganizowaliśmy bal karnawałowy połączony z ciekawymi zabawami muzyczno-ruchowymi. W ramach podziękowań za wspólnie spędzony czas każdemu
z uczestników wręczyliśmy dyplom.