Serdecznie dziękujemy  dzieciom i osobom dorosłym za przybycie 18 maja  2016 roku do  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie na kolejną odsłonę z cyklu „Spotkania z Mistrzem” zatytułowaną „Było sobie życie: Układ oddechowy”.

Spotkanie to prowadziła emerytowana nauczycielka i biolog, pani Janina Serwin. Zgromadzone osoby w Czytelni dla dzieci i młodzieży dowiedziały się na czym polega praca płuc, tej wielkiej machiny zaopatrującej nasz organizm w tlen. Dzieci także dowiedziały się dlaczego lepiej jest oddychać przez nos, a nie przez usta, jakie jest życiodajne znaczenie tlenu, a jak zgubne jest działanie dwutlenku węgla dla każdego z nas. Pani Janina z zaangażowaniem i w jasny sposób opowiadała  jak dbać o nasze zdrowie i dlaczego warto uprawiać sporty na świeżym powietrzu.

Po rozmowie z panią Janiną Serwin zgromadzone osoby obejrzały film animowany z          cyklu „Było sobie życie”  zatytułowany „Układ oddechowy”. Bohaterowie tego odcinka filmowego  odkryli prawdę, iż bez oddychania nasz organizm przestałby działać. Opowieść filmowa Mistrza starała się przybliżyć dzieciom  w sposób prosty i wesoły jak dbać o siebie samego oraz jak  cieszyć się każdym dniem.

Serdecznie dziękujemy pani Janinie Serwin za udział w spotkaniu, mądrą i jasną opowieść o naszym układzie oddechowym.. Dziękujemy także dzieciom z przedszkola ‘Kluczyk” w Kętrzynie, dzieciom 6 – 7 – letnim  ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kętrzynie, opiekunom i wychowawcom za tak liczne przybycie  18 maja do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Było sobie życie” zatytułowane „Nocna zmiana”, które odbędzie się we wtorek  7 czerwca 2016 roku w Czytelni dla dzieci i młodzieży o godz. 10.00. Będzie to  ostatnie spotkanie w tym roku szkolnymi poprowadzi je psycholog, panią Kamilą Łukasiewicz. Dzieci dowiedzą się jak ważny jest odpoczynek i po co śpimy. Filmowy Mistrz wyjaśni z ekranu dlaczego „naprawianie” naszego organizmu odbywa się gdy jesteśmy mniej obciążeni i śpimy.

Gorąco zapraszamy dzieci i osoby dorosłe na to spotkanie.

SAM_0688 SAM_0689 SAM_0690 SAM_0694 SAM_0695 SAM_0696 SAM_0701 SAM_0708