W poniedziałek 17 października Kubuś Puchatek obchodził  swoje 90 urodziny w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.Celem spotkania była popularyzacja  klasycznej literatury dziecięcej, zachęcenie do czytania książek , jak również integracja dzieci poprzez zabawę. W tym dniu w bibliotece na dzieci czekały liczne atrakcje- zabawy, zagadki  i konkursy.

Gośćmi Kubusia były przedszkolaki z grupy  „Smerfy” z  Miejskiego Przedszkola  Integracyjnego „Malinka” w Kętrzynie z wychowawczynią  Anną Kulbacką. Dzieci  pamiętały  o pluszowym solenizancie i  przyniosły  mu w prezencie własnoręcznie  wykonane prace plastyczne, na których byli książkowi bohaterowie Kubusia Puchatka. Przedszkolaki chętnie  i radośnie uczestniczyły w zabawach, poznały historię powstania książki Alana Aleksandra Milne „Kubuś Puchatek” wydanej po raz pierwszy14 października 1926 roku. Zapoznały się z  przygodami  Puchatka i jego przyjaciół, słuchały  fragmentów opowiadania czytanego przez bibliotekarkę.

W trakcie zaproponowanych przez bibliotekarkę zabaw ,dzieci miały  okazję wykazać  się wiedzą na temat mieszkańców Stumilowego Lasu i w niezwykły sposób odpowiadały na pytania z nimi związane.

W imieniu solenizanta  i własnym dziękuję wszystkim maluchom  za tak liczne przybycie i wspólną zabawę.

 

sam_1479 sam_1483 sam_1506 sam_1541

 

Skip to content