ŚDZ   4 października w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży w dzień patrona zwierząt – św. Franciszka z Asyżu , wspólnie z dziećmi obchodziliśmy Światowy Dzień Opieki nad zwierzętami.
Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt.
Grupa dzieci przedszkolnych z opiekunką panią Joanną Kołowrocką – Kot odwiedziła w tym dniu bibliotekę.
Z wielkim zapałem i zaangażowaniem dzieci opowiadały o swoich milusińskich. Mówiły o nawykach żywieniowych swoich podopiecznych, ich ulubionych zabawach.
Bibliotekarka do zajęć wykorzystała fragmenty książki p t. ”Najpiękniejsze bajki o zwierzętach”
Serdecznie zapraszamy czytelników do korzystania z bogatych zbiorów biblioteki oferujących wiele ciekawych publikacji dotyczących świata zwierząt .

ŚDZ sam_1464 sam_1468 sam_1469