Od 4 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00 można było w Czytelni dla dzieci i młodzieży miło spędzić czas w wakacyjnej atmosferze.

W sierpniu Czytelnię odwiedzały dzieci z półkolonii zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 oraz nr 4 Kętrzynie, młodzież z Kętrzyna, a także goście przyjezdni z kraju i zza granicy.  Osoby odwiedzające bibliotekę mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach powiązanych z książkami. Dzieci  i młodzież czytały wiersze, bajki, wyłoniony był „mistrz” głośnego czytania. Dzieci poznawały także obyczaje i stroje regionalne naszego kraju, mogły też poznać ciekawostki etnograficzne ze świata. Dzieci i młodzież uczestniczyły także w „gimnastykowaniu” swoich  języków w tzw. „łamańcach językowych”. Dzieci wykonywały kolorowe ilustracje plasteliną, farbami czy kredkami, robiły własny autoportret czy zabawną karykaturę, bawiły się na scenie  Czytelni wierszykami i piosenkami; na scenie Czytelni bawiły się w inscenizacje teatralne do znanych bajek, czyli „Królowa śniegu”, „Śpiąca królewna”, „Zaklęty książę”, „Trzy małe świnki”. Nie zabrakło piosenek  śpiewanych przez dzieci na scenie, zgadywanek ruchowych (kalambury).

Cały wakacyjny cykl zajęć  odbył się w letniej atmosferze radości, wzajemnej życzliwości i liczymy, że każdy wyszedł z zajęć zadowolony i uśmiechnięty. Dzieci i młodzież odwiedzające bibliotekę w sierpniu, podobnie jak w lipcu, mogły także korzystać z gier X-Box, Internetu, a także z wypożyczania książek. Odbywały się także na dużym ekranie projekcje filmów : „Jake ratuje Nibylandię”, „Magiczny świat księżniczek”, „12 prac Asterixa”,  czy „Shrek”.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i młodzieży z Kętrzyna, półkoloniom oraz wszystkim osobom odwiedzającym bibliotekę za udział w naszych letnich zajęciach. Od września zapraszamy do biblioteki, w której każdy znajdzie coś ciekawego do czytania.

sam_1088 sam_1139 sam_1150 sam_1276