20 czerwca 2016 roku w Czytelni dla dzieci i młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyła się uroczystość zakończenia zajęć z języka angielskiego w tym roku szkolnym.

Przed licznie zgromadzoną publicznością w bibliotece dzieci w wieku od 7 do 9 lat w ramach Bibliotecznego Klubu Teatralnego (sekcji anglojęzycznej) pokazały dwie zabawy językowe. Pierwsza zatytułowana „Marty The Martian On The Earth” opowiadała o głodnym Marsjaninie i jego ziemskich kulinarnych perypetiach, a druga zabawa „Let’s Go On A Picnic” przedstawiała w sposób żartobliwy jak można przygotować piknik i wyjazd na wakacje.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w występie, zwłaszcza że całość odbyła się wyłącznie po angielski. W przedstawieniu udział wzięli:  Nathan Lewkowicz, Marcin Czarnotta, Krzysztof Wójtowicz, Wojciech Kryger, Amelia Towgin, Kalina i Edwin Koleśnik. W wielkim muzycznym finale wszystkie dzieci zgromadzone w bibliotece wspólnie na scenie śpiewały piosenkę „Go Banana”. Następnie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia Bibliotecznego Kursu Języka Angielskiego w roku szkolnym 2015/2016.

Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze. Widać było na twarzach uczniów skupienie i radość ze zbliżających się wakacji, a na twarzach rodziców dumę ze swoich pociech. Tego dnia i dzieci dorośli wyszli z biblioteki w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy.

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo dzieci młodszych i starszych w całorocznych zajęciach z języka angielskiego. Wszystkie dzieci pracowały dzielnie i rzetelnie, zasługując teraz na letni wypoczynek. Życzymy udanych i słonecznych wakacji, a po nich z początkiem kolejnego roku szkolnego rozpoczniemy nowy Biblioteczny Kurs Języka Angielskiego.

Zapraszamy jednocześnie na zajęcia wakacyjne w bibliotece, które rozpoczniemy 4 lipca.

SAM_1044SAM_1049SAM_1048SAM_1042SAM_1040SAM_1039SAM_1036SAM_1035SAM_1034SAM_1033