image00520 kwietnia 2016 roku w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyła się trzecia odsłona z cyklu Bibliotecznej Sceny Muzycznej. Był to spektakl zatytułowany „Wiosenne spotkanie z muzyką”.
Na scenie  Czytelni dla dzieci i młodzieży przed zgromadzoną dziecięcą publicznością wystąpił muzyczny zespół „Mini Jedyneczki” pod kierunkiem pani Doroty Gwardy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kętrzynie.
W trakcie tego spotkania  zgromadzone osoby usłyszały szereg piosenek wiosennych, a także szkolnych oraz o przyjaźni, w tym: „Wiosna”, „Przyjaciel wie”, „Kto się czubi”, „Buty”, „Dziś w naszej szkole”, „Śmieszna piosenka”.
Następnie pani Dorota Gwarda zaproponowała dzieciom wspólną zabawę muzyczną dla publiczności. Rozdano instrumenty muzyczne i dzieci mogły grać na: tamburynie, janczarach, grzechotkach trójkątach oraz talerzach muzycznych. Cała publiczność była zaangażowana w tą grę i żywiołowo domagała się więcej takich wspólnych zabaw muzycznych. Dzieci także wypowiadały się na temat wiosny, przyjaźni oraz szkoły.
Atmosfera spotkania była radosna, a na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali cukierki. Dzieci z Biblioteki wyszły w prawdziwie muzycznych i wiosennych nastrojach.
Bardzo dziękujemy zespołowi „Mini Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kętrzynie, pani Dorocie Gwardzie za wspaniałe prowadzenie występu muzycznego, dzieciom z przedszkola „Kluczyk” oraz „Miś Uszatek”, uczniom klasy 2d ze Szkoły Nr 5 w Zespole Szkół Nr 1 w Kętrzynie  za wspólną wiosenną ucztę muzyczną.

image001 image002 image003 image004image021 image022 image023 image024 image025image026 image027 image028