image008Dnia 22 kwietnia w Czytelni  dla Dzieci i Młodzieży  z okazji Światowego Dnia  Książki i Praw Autorskich odbyła się promocja książki „Chcecie bajki ..? Oto bajka”.
Dyrektor  Miejskiej  Biblioteki Publicznej Witold Gagacki przywitał   przybyłych gości .
„Chcecie bajki ..? Oto bajka” to niezwykła książka napisana przez dzieci z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kętrzynie  Inicjatorką powstania tej książki jest nauczycielka języka polskiego pani Monika Szymańska. Jedenaścioro uczniów Ośrodka przyczyniło się do powstania tych bajek.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr.1  z klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni pani Anny Rackiej przedstawili własną wersję musicalu ”Przyjaciele Pinokia”.
Na scenie biblioteki pojawili się autorzy napisanych bajek, jedna z nich została przeczytana głośno .
Zaproszonymi gośćmi  byli wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, opiekunowie  Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie oraz  rodzice  młodych  autorów bajek.

image001 image002 image003 image004 image005image006 image007