FERIE 2016 – „Na feriach się nie nudzimy, bo do biblioteki chodzimy”

W okresie ferii zimowych, tj. od 25 stycznia do 5 lutego 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbył się dwutygodniowy cykl zajęć dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście.
Dzieci mogły odpocząć od szkoły w Bibliotece Miejskiej przy zajęciach teatralnych, plastycznych, muzycznych, bawiąc się polskimi przysłowiami o zimie, angielskimi bajkami, a także przy oglądaniu filmów na dużym ekranie, czy przy korzystaniu z komputerów i Internetu.
    Bibliotekę w tym czasie odwiedzały grupy zorganizowane z kętrzyńskich szkół oraz osoby indywidualne. Staraliśmy się, by każdy wychodził z zajęć z uśmiechem i w dobrym nastroju.
Dzieci wykonywały zawieszki papierowe, kartki walentynkowe, malowały zimę farbami oraz plasteliną. Można było także potańczyć i pośpiewać polskie i angielskie piosenki. Dzieci także korzystały z zajęć teatralnych, np. odbyły się inscenizacje do bajki „Czerwony Kapturek” czy malowanie ilustracji do bajki „Puss – in – Boots” (Kot w butach).
    Ostatniego dnia ferii odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci w kolorowych przebraniach tańczyły przy muzyce latynoskiej, a także przy polskich i angielskich przebojach dziecięcych. Uczestnicy zabawy również pięknie śpiewali na scenie Czytelni dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie dzieci otrzymały książki i cukierki.
    Bardzo dziękujemy uczniom kętrzyńskich szkół za przybycie, wychowawcom za pomoc, mieszkańcom miasta ora gościom za tak liczny udział w feryjnych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie.

SAM_9765 SAM_9768 SAM_9773 SAM_9783 SAM_9795 SAM_9799 SAM_9888 SAM_9878 SAM_9902 SAM_9914 SAM_9966 SAM_9949