image040Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie – Czytelnia dla dzieci i młodzieży prowadziła po raz kolejny letnie zajęcia dla dzieci spędzających wakacje w mieście. Bibliotekę odwiedzali też goście z innych miast (z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Olsztyna, Reszla) oraz państw ( z Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Anglii, Meksyku).

Dzieci w trakcie zajęć mogły korzystać z gier komputerowych, planszowych, a także miały  dostęp do Internetu.  Uczestnicy codziennych spotkań bawili się przy muzyce i tańcach. Dzieci także mogły wykonywać prace plastyczne (różnorodnymi technikami) będące ilustracją do czytanych książek w języku polskim i angielskim.  Konkursy, zagadki, quizy w połączeniu z żywym zaangażowaniem dzieci stawały się inspiracją do następnych zajęć w bibliotece. Śmiech i radość wypełniały zajęcia każdego dnia. Dzieci w sposób ciekawy i z humorem wykonywały inscenizacje w języku polskim i angielskim na scenie teatralnej Czytelni.  Naszą bibliotekę  odwiedzały również dzieci korzystające z zajęć półkolonijnych organizowanych przez kętrzyńskie szkoły podstawowe.

Dziękujemy serdecznie dzieciom, rodzicom, opiekunom za udział, miłą atmosferę, zaangażowanie i uśmiech…

image043image044image045image047image050