11 czerwca br. W Czytelni dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z ” Bajką Ożywioną” z okazji wydania antologii bajek najmłodszych bajkopisarzy Warmii i Mazur.
Na spotkanie przybyły dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej Nr.1 w Kętrzynie z panią Dorotą Gwardą oraz zaproszeni uczniowie klasy II z Kruszewca z wychowawcą p. Elwirą Żukowską.
W ubiegłym roku uczniowie z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr.1 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Markiem Samselskim, olsztyńskim dziennikarzem, publicystą , autorem wielu tekstów literackich, piosenek , opowiadań i bajek. Dzieci wspólnie pisały bajkę wymyślały postacie , nadawały im imiona. Powstała wówczas bajka pt. „O tym jak myszka Lorka narobiła bigosu”.
Każdy uczestnik wczorajszego spotkania otrzymał egzemplarz antologii „ Pora na bajkę znad jeziora”, w której znajduje się również bajka napisana przez kętrzyńskich uczniów. Książkę wydała Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej- Biedrawiny w Olsztynie. W trakcie spotkania młodzi autorzy wzięli też udział w inscenizacji teatralnej, opartej na wydanych bajkach, przygotowanej przez Enklawę Artystyczną z Piecek.

DSC_3071 DSC_3072 DSC_3079 DSC_3086 DSC_3102 DSC_3106 DSC_3111 DSC_3130 DSC_3190 DSC_3198 DSC_3176