image001Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie była jedną z 587 bibliotek w Polsce, które przystąpiły do pierwszej odsłony ogólnopolskiej nocy bibliotek.
Obawialiśmy się nieco o frekwencję, mówi dyrektor MBP w Kętrzynie Witold Gagacki.
30 maja w Kętrzynie i okolicach odbywało się wiele ciekawych imprez i uroczystości. Oferta którą przygotowaliśmy dla czytelników spotkała się jednak z przychylnością. O 18.00 bibliotekę odwiedziły dzieci, na które czekała Pani Katarzyna Kieres-Jarosławska i rozpoczęły się gry i zabawy sceniczne (wszystko po angielsku). Nie dojechała z przyczyn technicznych (awaria auta ) pani Marlena Popławska-Marek (autorka książki „Podróż na maksa) w zamian dzieci obejrzały przepiękną bajkę „Sekret Eleonory” udostępnioną bibliotece specjalnie na tę okazję przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Seniorzy mogli skorzystać i korzystali z fachowej wiedzy pana Mariusza Sokołowskiego, który cierpliwie objaśniał meandry Internetu, uczył zakładania kont, odbierania poczty elektronicznej czy wysyłania przelewów bankowych. Przed dwudziestą miłośnicy Szekspira zasiedli w liczbie ok. 30 osób do „Romea i Juli” spektaklu telewizji BBC z 1978 roku. Seans zakończył się tuż przed dwudziestą trzecią. Uczestnicy umówili się z dyrektorem na kolejne spotkania z Szekspirem. Kolejne już 30 czerwca br. (Hamlet). Już dziś zapraszamy na następną noc bibliotek. Mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze ciekawiej.

image005image007image010image011