image0011 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbywało się wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka. Najpierw na scenie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży odbyło się przedstawienie artystyczne pt. „Lato” w wykonaniu uczniów klasy 1a ze SP nr 1. Wychowawczyni klasy, pani Agnieszka Dziemiańczyk wspaniale przygotowała dzieci, stroje i dekoracje były kolorowe i wesołe, tak jak twarze dzieci w tym dniu. Była to już IV edycja spotkań i współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 1 oraz Towarzystwa Miłośników Kętrzyna, którego prezesem jest pani Maryna Skibińska.
W tym dniu przybyło do Biblioteki wieku wspaniałych gości, czyli: uczniowie SP nr 4 z klasy 1a wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Szynkowską, uczniowie klasy 1f z SP nr 4 z wychowawcą, panią Roksaną Małek, uczniowie SP nr 3 – dwie grupy dzieci 6-letnich wraz z wychowawczyniami: panią Barbarą Skrodzką i panią Joanną Kot oraz uczniowie kasy 1 z SP nr 3 wraz z wychowawcą.
Po spektaklu dzieci tańczyły przy piosenkach „Pluszowy miś” czy „Biedroneczki”. Po krótkiej zabawie i słodkiej przekąsce dzieci obejrzały film animowany pt. „Sekret Eleonory”.
Natomiast w Wypożyczalni dzieci bawiły po angielsku: czyli śpiewały i tańczyły w rytm śmiesznych piosenek „Ram Sam Dance” czy „Boom Chicka Boom”.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i dorosłym za przybycie, zabawę i uśmiech…

image003image004image012image014image023image026image027image029