DSCN2997Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 „LOŻA” zaprasza na wernisaż wystawy „Oleje i akwarele. Anna Stefańska – Monika Ludian – 2015”. Otwarcie wystawy odbędzie się 13 lutego 2015 r. [ PIĄTEK ] w budynku Filii nr 1 „LOŻA” o godzinie 17.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Monika Ludian urodzona w Kętrzynie właśnie tutaj w swoim rodzinnym mieście odkryła, że rysunek i malarstwo to jej prawdziwe zamiłowanie. Od najmłodszych lat rozwijała swoją pasję zgłębiając tajniki rysunku na zajęciach artystycznych podczas warsztatów prowadzonych w Baszcie. Po ukończeniu Podyplomowego Studium Reklamy mogła łączyć tworzenie obrazów ze swoim kolejnym hobby – poznawaniem zachowań człowieka przez pryzmat jego ewolucyjnej spuścizny. Obrazy autorstwa Moniki Ludian przedstawiają często postacie zagłębione i wtopione w tło. To gra przyrody i człowieka. Człowieka, który jest zagubiony,  szuka czegoś,  zatrzymuje chwilę, bo chce z perspektywy spojrzeć na świat, przyjrzeć się z boku na to co go otacza, pochłania i konsumuje. Chce nabrać dystansu, aby móc następnie dokonywać lepszych wyborów. Surrealistyczna wizja autorki pozwala lepiej zrozumieć kondycję współczesnego człowieka, obrazuje jego realne kształty i otoczenie, lecz wszystko razem daje uczucie nierealności, formy snu, marzeń, zanurzeń w samego siebie.

 

Wystawy malarstwa Anny Stefańskiej to kameralne wydarzenia, koncentrujące uwagę widza na wzrokowych aspektach przedstawianych przez nią nierealistycznych widoków rzeczywistych obiektów architektonicznych. Jej prace można było dotychczas oglądać podczas ekspozycji w gdyńskim Multikinie Silverscreen w 2007, gdzie pokazany został cykl poświęcony transpozycji znanych gdyńskich budowli na wyobrażeniowy świat artystki. Charakteryzujący go ornamentalny i geometryczny styl utrzymany został również w przypadku prac pokazanych w gdyńskiej Cyganerii, w 2008. Pokazane na wystawie w Kętrznie obrazy stanowią kontynuację tej stylistyki.

Skip to content