Miejska Biblioteka Publiczna już po raz kolejny przystąpiła do programu „Orange dla bibliotek”

images

Celem programu „Orange dla bibliotek” jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom  nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Program skierowany jest do  bibliotek publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w każdej formie prawnej. Program zakłada wsparcie bibliotek poprzez podłączenie usługi dostępu do Internetu oraz refundację kosztów poniesionych w związku ze świadczeniem usługi Dzięki programowi biblioteki mogą korzystać z usługi na wszystkich komputerach zarówno w placówce głównej jak i jej filiach oraz zaoferować dostęp do łącza – także bezprzewodowy – użytkownikom dysponującym własnym sprzętem komputerowym. Również dzięki programowi dostęp do  Internetu w bibliotece jest nieodpłatny dla użytkowników.