30 października 2014 roku w Bibliotece rozpoczęła działalność Biblioteczna Scena Muzyczna. Było to pierwsze spotkanie z muzyką i jej twórcami. Wieczór był wypełniony pasją, fantastycznymi dźwiękami gitar, akordeonu i śpiewu. W skład jury weszli: pani Judyta Kwiatkowska – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Kętrzynie, pan Włodzimierz Chmal – znany kętrzyński śpiewak, pani Katarzyna Kieres – Jarosławska – pracownik Biblioteki.

Pierwsze miejsce zajęła grupa muzyczna prowadzona przez pana Mariusza Wąsika (gitara). Skład zespołu: Kamil Iwaszko – gitara, Krzysztof Maczan – gitara basowa, Paulina Garbacik – śpiew, Katarzyna Kostecka – śpiew. Był to cudowny występ poezji śpiewanej pełen ciepła i nastrojowego brzmienia.

Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha, prowadzeni przez pana Jacka Kwiatkowskiego (gitara). Skład zespołu: Oliwia Cwalina, Aleksandra Hryniewicka, Aleksander Roszig, Łukasz Zając. Był to występ kwartetu gitarowego cudnie interpretujący utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Trzecie miejsce zajęła pani Ewa Brzostek (gitara i śpiew) ze wspaniała muzyką chrześcijańską i hebrajską.

Na zakończenie pan Zbigniew Nowak opowiadał o swojej pasji muzycznej, wspaniale grał na akordeonie piękne walce i tanga argentyńskie.

Licznie przybyła publiczność ciepło i z wielkim aplauzem przyjęła uczestników konkursu muzycznego. Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na kolejne zgłoszenia do następnej edycji Wieczoru Muzycznego w Bibliotece.

BSMBSMBSM

BSM