Ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego miała miejsce także w Kętrzynie. Już po raz drugi jej organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna a po raz  pierwszy impreza odbyła się w pomieszczeniach wyremontowanej czytelni dla dzieci na nowej scenie teatralnej „Miniaturka”.

W tym roku wspólnie czytaliśmy „Trylogię ” Henryka Sienkiewicza a na scenie zaproszeni goście wcielili się w postaci z sienkiewiczowskich dzieł. Czytali nam : Arkadiusz Książek – Prezes KTBS w Kętrzynie, ks. kan dr Kazimierz Żuchowski – Proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w , Elżbieta Milewicz- wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie oraz Aleksander Poćwiardowski – Szef Działu Sprzedaży Philips Lighting Poland S.A. Oddział w Kętrzynie.

W konkursie wiedzy o „Potopie” nagrody zdobyli Patrycja Żełobowska, Mateusz Kalus,  Krzysztof Janeczko  a w konkursie cytatów ze znajomości „Trylogii” zwycięzyli Dorota Baranowska, Władysław Łazorko i Leszek Oborski

Całość imprezy prowadził ubrany w strój z epoki dyrektor biblioteki Witold Gagacki.

SAM_5543 SAM_5545 SAM_5549 SAM_5552 SAM_5553 SAM_5557 SAM_5562 SAM_5577 SAM_5581 SAM_5587 SAM_5589 SAM_5592 SAM_5551 SAM_5564 SAM_5583