bitj       Dnia 27 marca Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Zespołem Szkół im Wojciecha Kętrzyńskiego weźmie udział w ogólnopolskiej akcji  społecznej „Czytam w podróży… Herberta.  Tego dnia w bibliotece, jej filiach i szkole będą rozdawane zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta. Projekt ma zachęcić do czytania utworów Herberta oraz promować jego twórczość. Będzie to już III ogólnopolska edycja tej akcji, która jest organizowana przez Fundację im. Zbigniewa Herberta przy współpracy Biblioteki Narodowej oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

Fundacja im. Zbigniewa Herberta powstała w 2010 roku z inicjatywy wdowy po Poecie, pani Katarzyny Herbertowej. Misją Fundacji jest ochrona i upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, będącej częścią polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa literatury i kultury.

Cele Fundacji:

upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta;

popularyzacja i promocja literatury oraz talentów literackich w Polsce i za granicą;

wspieranie edukacji literackiej i humanistycznej w zakresie literatury współczesnej, umiejętności pisarskich oraz poetyckich i dziennikarskich;

propagowanie czytelnictwa i wspieranie rozwoju krytyki literackiej;

promowanie przekładu wybitnej literatury obcej na język polski oraz przekładów twórczości literackiej Zbigniewa Herberta na języki obce;

działanie na rzecz nauki przez wspieranie naukowców i zespołów badawczych w zakresie badań literackich nad twórczością Zbigniewa Herberta.

27 marca w czwartek każdy może otrzymać zakładkę do książki . Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.