27 grudnia 2013 roku minie 60. rocznica śmierci jednego z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku.Rok 2013 został ogłoszony przez Sejm RR „Rokiem Juliana Tuwima”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie prezentowana wystawa ukazująca życie i twórczość poety pod tytułem : „Julian Tuwim. Biografia, twórczość, recepcja.”

26 września gościem biblioteki będzie pisarz, krytyk literacki i kulturoznawca Jarosław Górski, który przybliży postać poety w wykładzie „Religijna i społeczna wrażliwość Juliana Tuwima”.
Jarosław Górski jest autorem książki „Męska rzecz”., wydanej w serii „Literatura i kontrowersje”.W książce przedstawione zostały problemy męskości w tradycji literackiej. Publikacja prezentuje literaturę ukazującą męskie wzorce, a także zmaganie się z tymi wzorcami. Omawia takie dzieła literackie, w których stawanie się mężczyzną bądź walka z oczekiwaniami dotyczącymi męskości jest głównym problemem bohatera. Książka jest dostępna w zbiorach naszej biblioteki. Jarosław Górski jest też autorem książki „Wersje”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i spółka. Powieść” Wersje” opisuje środowisko warszawskich studentów z różnych środowisk, którzy kończą studia i podejmują ważne decyzje o dalszym życiu.
Na spotkanie z pisarzem zapraszamy na godz. 12.00 do Czytelni im. Arno Holza w zamku.