Dnia 31 stycznia o godz. 17.00 w Filii nr 2 (Loża) Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy  literacko-fotograficznej „Sztuka życia” autorstwa Artura Krasa. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor MBP Witold Gagacki.

Fotografowanie jest wielką pasją płocczanina Artura Krasa. Aktywnie działa w Płockim Towarzystwie Fotograficznym, jest też znanym społecznikiem.

Sam autor o wystawie mówi tak : „ Książki są zapisem ludzkich myśli, idei, pragnień, dążeń, wspomnień, wszystkiego co składa się na ludzkie życie. Inspiracją do powstania prezentowanych fotografii jest słowo zapisane. Pragnieniem moim jest, aby widz na chwilę >>między jedną a drugą łyżką zupy między dniem i nocą między narodzinami a śmiercią<< zatrzymał się i pomyślał o tym, do czego ciągle dążymy i co umyka nam niepostrzeżenie – o sensie życia, szczęściu”.

Serdecznie dziękujemy naszym czytelnikom i zaproszonym gościom za ogromne zainteresowanie wernisażem. Nasi czytelnicy nigdy nas nie zawodzą i zawsze licznie biorą udział w imprezach organizowanych przez bibliotekę.

Wystawę „Sztuka życia” można oglądać do końca lutego w Fili bibliotecznej nr 2 w Loży.

SAM_1406 SAM_1413 SAM_1438 SAM_1418 SAM_1421 SAM_1426 SAM_1430