Dnia 8.01 w Filii Nr. 2 w „ Loży” odbyło się spotkanie  towarzyszące wystawie „Listy do syna”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół nr 1 kl IIA z wychowawczynią Beatą Lipką oraz młodzież z Zespołu Szkół im. W. Kętrzyńskiego kl. IIB z wychowawcą Sylwestrem Gaciochem.

Zaproszone panie : Marzena Dworznikowska dyr. Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie, Małgorzata Zielska pedagog oraz Ulana Stacewicz prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10”, mówiły o przyczynach powstawania choroby jaką jest Zespół Downa i o codziennym życiu z osobą niepełnosprawną. Poprzez ćwiczenia z chętnymi uczniami panie pokazały,  iż wartości,  cele, pragnienia, dążenia u każdego dziecka, bez względu na to czy jest zdrowe czy niepełnosprawne, są takie same.

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Krzysztof Hećman, który przekazał młodzieży, że największą wartością  człowieka jest zauważyć drugiego człowieka.  Spotkanie zakończyło wspólne obejrzenie wystawy „Listy do syna”, która będzie eksponowana w bibliotece w Loży do 27 stycznia.