W czwartkowy wieczór  Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Kozłowskim, połączone z promocją jego najnowszej powieści „Dwie drogi”.  Mimo późnej pory w Czytelni biblioteki zebrało się liczne grono miłośników literatury. Gości powitał dyrektor biblioteki Witold Gagacki  a spotkanie z pisarzem poprowadziła bibliotekarka Lidia Misiun.

Przez prawie dwie godziny autor opowiadał o swojej twórczości. Wiele miejsca poświęcił przybliżeniu uczestnikom spotkania przesłania, które kryje w sobie jego nowa powieść „Dwie drogi”. – Inspiruje mnie człowiek, jego dusza, wnętrze i emocje, którymi się kieruje. To poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „dlaczego?” – mówił autor. Mówił również o dzisiejszej literaturze, która najczęściej jest miałka i powierzchowna, niedotykająca głębi tak ważnych dla człowieka spraw, jak śmierć, miłość czy prawda.

Recenzentka książki Krzysztofa Kozłowskiego dr Joanna Chłosta-Zielonka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pisze, że „Powieść „Dwie drogi” nawiązuje do tradycji powieści psychologicznej. Widać, że autor korzysta z najlepszych jej wzorów reprezentowanych przez Camusa. Iwaszkiewicza. W książce poznajemy historię miłości układającej się w formę dramatycznego romansu, rozłożonego w czasie, dodatkowo ukazanego jako retrospekcja. Powieść ta jest także ważnym dyskursem w sprawie wiary i kapłańskiego powołania oraz przenikania tych problemów do życia doczesnego”

Pisarz  zadebiutował powieścią „Góra Przemienienia”.Urodził się w Nidzicy, mieszka  w Olsztynie. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, był redaktorem Gazety Mrągowskiej a obecnie pracuje w „Gościu Niedzielnym.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną książkę tego autora i kolejne spotkanie w kętrzyńskiej bibliotece.