11 grudnia w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce pierwsze spotkanie z zaplanowanego cyklu spotkań z przewodnikami turystycznymi. Naszym gościem był pan Stanisław Siemiński, który od 1965 roku jest przewodnikiem turystycznym po Warmii i Mazurach i zaprosił nas na „Wirtualną wycieczkę wokół jeziora Mamry”. Zaproszeni goście, z których większość stanowili członkowie Koła Przewodników Terenowych PTTK w Kętrzynie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i obejrzeli zdjęcia prezentujące trasę turystyczną wokół jeziora Mamry i zabytki znajdujące się na tym szlaku.

Na następne spotkania  zapraszamy 15 stycznia. O Mrągowie mówić będzie przewodnik turystyczny Teresa Kowalewska a o muzeum w Owczarni właściciel i twórca muzeum Aleksander Puszko.