W związku z ogłoszonym przez Sejm RP Rokiem Bolesława Prusa, w Czytelni dla Dorosłych w maju była prezentowana wystawa „Portret literacki Bolesława Prusa”. Na wystawie zaprezentowaliśmy książki, artykuły z prasy i inne dokumenty pochodzące ze zbiorów biblioteki. Uzupełnieniem tej wystawy była kolejna p.t. „Adaptacje filmowe dzieł Bolesława Prusa”. Specjalnie na czas trwania „Tygodnia Bibliotek2012” wystawa ta została wypożyczona ze zbiorów Książnicy Pomorskiej. Za jej udostępnienie serdecznie dziękujemy.
Cennym uzupełnieniem, szczególnie dla młodzieży oglądającej wystawy był wykład na temat „Bolesław Prus-powieściopisarz nowoczesny”. Wykład dla młodzieży z Zespołu Szkół im. Wojciecha Kętrzyńskiego wygłosiła dr Iwona Maciejewska , pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Wykładu wysłuchały 73 osoby.