ORGANIZATOR WYSTAWY : Pani Ewa Maksymowicz oraz MBP im. W. Kętrzyńskiego filia nr 2 w Kętrzynie

TERMIN WYSTAWY : 9 I – 14 II 2012r

MIEJSCE WYSTAWY :
Filia nr 2 ul. Mickiewicza 1

TERMIN WERNISAŻU : 9 I 2012 godz 17:00 14 II 2012r

SYLWETKA ARTYSTY : Rafał Gutowski, fotograf, filmowiec, nauczyciel, podróżnik. Jak sam mówi nie rozstaje się z aparatem. Fotografuje emocje, przeżycia, wzruszenia. Niezmiennie twierdzi, że swoim szkielkiem widzi duszę człowieka.

O WYSTAWIE : Fotografie zaprezentowane podczas wystawy zostały wykonane we wsi Wierszyna na Syberii, która przez autora nazwana jest oazą polskości. Dotarcie do tego miejsca wymagało 3 dni podrózy pociągiem. Nastepnie marszrutką (odpowiednik naszego busa) by ostatnie kilometry pokonać już pieszo. Zdjęcia wykonane autorskim aparatem wydrukowano na folii używanej w reklamie.

Opis całej wyprawy pana R. Gutowskiego po bezdrożach Syberii można przeczytać na stronie internetowej http://rafalgutowski.blogspot.com/.

O WERNISAŻU : Otwarcie wystawy odbyło się w dniu 9stycznia 2011r o godz. 17:00 w Filii nr 2 MBP w Loży ul. Mickiewicza 1. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor MBP Witold Gagacki, który następnie przekazał głos autorowi panu Rafałowi Gutowskiemu fotograf opowiedział o wystawie, o swoich przeżyciach związanych z podróżą po Syberii, trudnościami związanymi z transportem, o spotkaniach z mieszkańcami wsi Wierszyna i emocjach towarzyszących fotografowaniu tych ludzi w ich codziennych zajęciach i obowiązkach w niesłychanie pięknym otoczeniu syberyjsksiej przyrody.

Na wernisaż zaproszono czytelników MBP, władze miasta oraz mieszkańców Kętrzyna. Obecne były również lokalne media – telewizja oraz prasa.

Na gości przybyłych na wernisaż czekała degustacja swojskich wyrobów wędliniarskich, swojskiego smalcu oraz wina gronowego.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Kętrzyna. Oryginalne i niepowtarzalne obrazy Gutowskiego przyciągały wzrok swoim niezwykłym klimatem.

Wszystkim odwiedzającym oraz organizatorom w szczególności pani Ewie Maksymowicz, należą się serdeczne podziękowania.