Światowy Dzień Kota – to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech i Polsce mające na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Dzień Kota stał się dziś okazją do wizyty w zamkowej bibliotece dzieci z Prywatnego Przedszkola Złota Rybka. W trakcie spotkania z młodymi czytelnikami pani bibliotekarka zaprezentowała „Kota w butach” w teatrzyku kamishibai. A przy okazji dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości o kotach, o ich pielęgnacji i trybie życia. Dużo radości sprawiły im przygotowane zabawy. Zapraszamy wszystkich czytelników do biblioteki i do wypożyczania książek o kotach ( i nie tylko) oraz do codziennej „kociej gimnastyki”.