W czwartkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim kętrzyniankę, obecnie mieszkającą za granicą, Ulę Machnacz. Rozmowę zdominowały wątki jej dwóch powieści, w których można się dopatrzyć powodów, które skłoniły autorkę do opuszczenia kraju i szukania miejsca poza Polską. Podjęliśmy także tematykę różnic międzykulturowych, które z racji wykształcenia są dla Uli Machnacz interesujące i będą stanowić kanwę jej kolejnej powieści, nad którą obecnie pracuje. Spotkanie to także, a może przede wszystkim, wiele ciepłych słów, które opanowały relacje pomiędzy sceną a publicznością. Także z racji tego, że autorka nie zmienia swoich związków z krajem, Mazurami, miastem, będącym dla niej miejscem życia zawodowego, pracowała wszakże i w Bibliotece, której wczoraj była tak miłym gościem.