Święto Babci i DziadkaA oto i znowu obchodzimy wraz z małymi artystami Dzień Babci i Dziadka. Oczywiście w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży zamkowej Biblioteki.
Nasza sala ze sceną stała się dzisiaj miejscem spotkania przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie ze swoimi babciami i dziadkami.
Grupa „Misie” wraz z paniami nauczycielkami przygotowała własne wyobrażenia, marzenia, fantazje i baczne obserwacje w połączeniu z ogromną dozą humoru i radości oraz rzecz jasna dziecięcym harmiderem, które wplecione zostały w poetycką, muzyczną i choreograficzną inscenizację. Wielki podziw wzbudził urozmaicony program nie tylko czasem trwania, ale przede wszystkim drobiazgowym dopracowaniem. Jego różnorodność polegała na szczególnym połączeniu lirycznego wzruszenia, które oczami wyobraźni mogło się jawić jak babcine rozpieszczania i przytulenia, ze zwariowanymi i głośnymi figlami z dziadkiem kupującym wszelkie możliwe łakocie. Za to właśnie wyrażały swoje podziękowania i wdzięczność „Misie” recytowanymi żartobliwymi rymowankami, tańcem, śpiewem z chyba najbardziej odpowiednim dzisiaj rekwizytem, czyli czerwonym, dużym balonikiem w kształcie serca, który po odegraniu swojej roli na scenie trafił do rąk publiczności.
Po niezwykle ekspresyjnym występie przedszkolaki zasłużyły na przerwę i odpoczynek. Jednak nie panie nauczycielki, które zaprezentowały całkiem inną pracę wykonaną przez swoich wychowanków. Jeśli przed chwilą byliśmy świadkami sztuk zdecydowanie związanych ze sceną, to teraz nadszedł czas na sztuki plastyczne i… spostrzegawczość. Nie jest łatwo dostrzec własne cechy fizyczne i emocjonalne widziane oczami kilkulatków i przeniesione kredkami na kartkę papieru. A to był dopiero spokojny, choć pełen humoru wstęp do innej zabawy. Z miejsc musiały się podnieść nie tylko dzieci, lecz i babcie, i dziadkowie. Dorośli znaleźli się na scenie, wnuki daleko za widownią. I ta odległość miała zostać pokonana przez współpracę dwóch tak pozornie odległych od siebie pokoleń.
Paniom nauczycielkom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania, bo widać było, że wszyscy w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, także czuwający nieco z boku rodzice, byli zadowoleni, uśmiechnięci, rozluźnieni, nie ukrywający satysfakcji. A dzieciom gratulujemy wszystkiego!
Skip to content