Podekscytowane sześciolatki z Misia Uszatka odwiedziły naszą Bibliotekę wraz z pierwszym śniegiem. I mimo takich wrażeń podczas spaceru z ulicy Moniuszki z wielką uwagą słuchały, co o miejscu, w którym się znalazły (niektóre po raz pierwszy) mówi pani bibliotekarka. Chyba zapomniały przez chwilę, że oprócz książek otaczają je pluszaki i kolorowe elementy Bajkosfery. Fascynacja nie przeszkodziła im w radosnym udziale w rozmowie o bajkach, które czytają im rodzice i dziadkowie, oglądanych filmach i chwaleniu się tym, co już napotkały w świecie literatury dziecięcej.
Pani bibliotekarka nie omieszkała opowiedzieć o akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” Instytutu Książki, w której miejska kętrzyńska Biblioteka bierze czynny i owocny udział. Być może owoce upowszechniania czytelnictwa właśnie przed nami siedziały na różnobarwnych siedziskach, pufach, gąsienicy, przedszkolnych krzesełkach pod regałami wypełnionymi książkami, które staną się niebawem celem wypraw sześciolatków wraz z rodzicami do zamkowej Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. A przykład stanął, nieco onieśmielony, przed stanowiskiem pani bibliotekarki i pod opieką tudzież przy zachęcie pani nauczycielki, oddając przyniesioną z domu książeczkę czekał na wypożyczenie nowej, przed momentem samodzielnie wybranej spośród literatury poziomu pierwszego. Trzymając w rączkach kartę biblioteczną oraz Kartę Małego Czytelnika, będącą symbolem akcji, został obdarowany książką, naklejką, zakładką i oczywiście dyplomem. Serdecznie gratulujemy Małemu Czytelnikowi i podziwiamy!
Tak pięknie ustawiona kolejka przed wyjściowymi drzwiami Wypożyczalni wcale jeszcze nie kieruje się z powrotem do przedszkola. Idziemy zwiedzać Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży! Ileż po przekroczeniu jej progu słychać zachwytów! Jak nóżki same kierują się biegiem ku rozświetlonej teatralnej scenie! Gdy ekscytacja odrobinkę opada i dzieci zaczynają się rozglądać, pani bibliotekarka proponuje gry planszowe. Odkładamy mikrofon, schodzimy ze sceny (nie wszyscy), panie nauczycielki dzielą przedszkolaki na mniejsze grupki i już Czytelnia rozbrzmiewa, całkiem miłymi, innymi głosami rozentuzjazmowanych graczy. Dzisiaj wszyscy są wygranymi. Zapraszamy do kolejnych częstych odwiedzin i oczywiście po Karty Małych Czytelników!
Skip to content