Jakaż to różnorodność min, wyrazów twarzy, skala emocji i zachowań! Nie ma się co dziwić, wszak w grupie Biedronek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie znajdują się dzieci od trzech do pięciu lat. Łączy je jedno, niedawno nabyta umiejętność obycia w zamkowej Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, która po przecież dopiero kilkumiesięcznych, ale regularnych u nas wizytach wyraża się tym, co w Bibliotece jest najważniejsze. Zainteresowaniem książkami, wiedzą, które półki mieszczą lektury przeznaczone dla przedszkolnych kilkulatków oraz o tym, jaką rolę pełni pani bibliotekarka.
Za każdą wizytą Biedronek widać jak duma rozpiera panie nauczycielki, które bacznie i troskliwie opiekują się dziećmi stojącymi w kolejce do stanowiska pani bibliotekarki, gdzie skanowane są książeczki przyniesione przez dzieci z domu i te, które za chwilą będą wypożyczone. Taką uwagę poświęcają również tym małym czytelnikom, którzy znikają między regałami z książkami poziomu zerowego i pierwszego, wyciągają, przeglądają lektury, pytają o te o piłce nożnej, zamkach, dinozaurach, tudzież znikają w objęciach puf z kolorowymi czasopismami.
Wobec tego, że są jeszcze dzieci, które nie mają założonych Kart Małego Czytelnika pani bibliotekarka kilkakrotnie zwraca się do wszystkich i przypomina o programie „Mała Książka – Wielki Człowiek”, w którym właśnie na dniach uaktualniona została oferta i formuła, znowelizowana i uatrakcyjniona szata graficzna a co najważniejsze nasza Biblioteka właśnie otrzymała kilka kartonów tak zmienionych, jeszcze bardziej kolorowych zakładek, naklejek, kart czytelnika i rzecz jasna książeczek dla rodziców i dzieci.
Skip to content