Z szacunkiem należy traktować takie wizyty w naszej Bibliotece, jak dzisiejsza. Czworo dziewcząt z klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Mołtajnach wraz ze swoją panią nauczycielką języka polskiego a zarazem bibliotekarką w dżdżyste, jesienne przedpołudnie zjawiło się w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, żeby popodróżować po świecie książek, których schronieniem i mieszkaniem stała się zamkowa Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie. Przewodniczką w tej podróży była oczywiście nasza pani bibliotekarka, która opowieść rozpoczęła od pokazania dziewczętom, gdzie znajdują się książki przeznaczone dla czytelników w wieku czwartoklasistek i po kolei wskazywała regały, na których ułożone są lektury dla poszczególnych grup wiekowych, od najmłodszych czytelników po tych, którzy znajdują się na progu dorosłości. Potem spojrzeliśmy na tablice, na których rozpisane są gatunki literatury dziecięcej i młodzieżowej wszystkich poziomów w Wypożyczalni. Był to powód do przypomnienia sobie czym są powieści, opowiadania i ich odmiany. A przy okazji wyjaśnienia sposobu, w jaki układane są książki na półkach z radością usłyszeliśmy niezwykłe dokładnie wyrecytowany przez jedną z uczennic alfabet. Według niego znaleźliśmy pośród bajek książki Hansa Christiana Andersena, ale zamiast „Dziewczynki z zapałkami” posłuchaliśmy „Zapałki” Jana Brzechwy w wykonaniu kolejnej z dziewcząt. A że miejsca i wygodnych siedzeń w Bajkosferze dość, przed odwiedzinami w kolejnych działach Biblioteki czytelniczki mogły posiedzieć w Wypożyczalni także z czasopismami dla najmłodszych. Po przerwie na śniadanie przy bibliotecznym stoliku zajrzeliśmy do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, gdzie głównym tematem były informacje dotyczące wykorzystania pomieszczenia na spektakle teatralne, seanse filmowe i przeróżne wydarzenia kulturalne. Odwiedzinom na wyższym piętrze Biblioteki towarzyszyły już panie bibliotekarki z Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych.