Właśnie za nami pierwsza powakacyjna, przedszkolna wizyta w naszej zamkowej Bibliotece. Przyniesione przez dzieci letnie, domowe lektury na razie pozostają w torbach i plecakach. Pani bibliotekarka przypomina dzieciom z grupy „Misie” Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie rymowanki, które przedszkolaki znają z poprzednich lat i czytanych książeczek, zaprasza co rusz po kilkoro dziewczynek i chłopców do zabawy na środku Bajkosfery. Ale przypomina także o nauce czytania. Chętne przedszkolaki składają literki przy pomocy pani bibliotekarki. Na pufach, siedziskach i dziecięcych krzesełkach już, już słychać szmery wiercenia się. Za chwilę można podejść, ba! rozbiec się między regałami i poszperać na półkach w poszukiwaniu książeczek z poziomów zerowego i pierwszego. Wybrane lektury pójdą z dziećmi najpierw do przedszkola a potem oczywiście do domu. Tymczasem trzeba ustawić się w kolejce do pani bibliotekarki, oddać przyniesione książeczki i wypożyczyć dzisiejsze. Dzięki pracy, która odbywa się na każdym ze spotkań w bibliotece i przy nieocenionej pomocy pań nauczycielek, przedszkolaki pośród bajkosferowych pluszaków wiedzą jak się zachować w wypożyczalni, jak traktować książeczki i jaką rolę odgrywa tutaj pani bibliotekarka, którą znają także z wielu wizyt w przedszkolu w trakcie roku (przed)szkolnego.