Kiedy z przyjemnością snuje się ciekawe historie? Wówczas, gdy można zasiąść w wygodnym fotelu w otoczeniu zainteresowanych słuchaczy.
Najpierw były to opowieści przygodowe wprost z wód Pacyfiku i iście przyrodniczo-etnograficzne z zagubionych wśród oceanu wysepek, potem prawie mrożące krew w żyłach o zmaganiach ze sztormami na Morzu Południowochińskim, w Cieśninie Drake’a i wokół Przylądka Horn, w końcu religioznawcze wyprawy od Indii przez Tybet do Japonii, by tam sięgnąć w cieniu pagody po haiku i poetyckim szlakiem wrócić do Europy, przez Bałtyk na Mazury oraz tam, gdzie opowieść się rozpoczęła, czyli do Lwowa.
Drodzy Państwo,11 sierpnia, o godzinie 17:00 zaprosiliśmy na spotkanie z „największym poetą wśród kapitanów i największym kapitanem wśród poetów”, inżynierem, pedagogiem, ekonomistą, literatem, poetą wędrującym po bezkresach wyobraźni i oczywiście żeglarzem, czyli Franciszkiem Haberem, autorem wielu tomików wierszy, członkiem Związku Literatów Polskich, wyróżnionym wieloma odznaczeniami, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP w 2013 roku.
Skip to content