Dzisiaj rano prawie, że chyłkiem przemknęły do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży dwie klasy, I a i I b, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Drzwi sali ze sceną, gdy tylko wniesiono tajemnicze rekwizyty, zamknęły się cicho za pierwszoklasistami i paniami nauczycielkami. Po chwili na korytarzach zamkowej Biblioteki i w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży zaczęli zbierać się rodzice z najmniejszymi pociechami na rękach i w wózkach, dziadkowie… Podejrzeliśmy, co dzieje się w Czytelni. Trzydzieścioro uczennic i uczniów za wskazówkami nauczycielek i przy dźwiękach muzyki miało próbę występu, którego zgromadzeni za drzwiami będą za niecałe pół godziny świadkami. Przez ten krótki czas można było dostrzec na scenie skupienie i odrobinę niecierpliwości. Kilka kroków zaś przed nią uśmiechy i radość nauczycielek. Wszystko to zbierało się w atmosferę podniecającego oczekiwania na występ przed szeroką publicznością.
Po otworzeniu drzwi Czytelni publiczność i mali artyści zaczęli nawzajem szukać się wzrokiem, machać rękoma na powitanie i dodanie odwagi, otuchy. W tej chwili Pani Aneta Hadryś zapowiedziała koncert z okazji Dnia Mamy i… Dnia Taty. Od tego momentu byliśmy świadkami, przy zajętych wszystkich miejscach siedzących, piosenek połączonych z choreografią i rymowanych deklamacji, w których poukrywane zostały słowa wywołujące wzruszenie, szczęście, także wesołość i przyjemność. W tym czasie obie panie nauczycielki, Aneta Hadryś i Krystyna Osiecka, wykonywały niezwykłą pracę po obu stronach sceny, czuwając nad muzyką i stosowną kolejnością wydarzeń scenicznych.
Spektakl muzyczno-słowny zakończył się najpiękniejszym z ukłonów, ale głośne brawa nie mogły trwać w nieskończoność, ponieważ każde z dzieci pobiegło w te pędy ku swoim rodzicom trzymając w rączkach dwie różnokolorowe róże!
Bardzo dziękujemy za rozjaśnienie zabawą, śmiechem i radosnym poruszeniem Czytelni oraz Wypożyczalni (część rodziców z dziećmi wybrała się tam zaraz po książki) dla Dzieci i Młodzieży w majowe przedpołudnie. Jest nam miło, że mogliśmy udostępnieniem Czytelni i skromną pomocą przy organizacji przysłużyć się tak ważnemu edukacyjnie i zarazem przyjemnemu wydarzeniu.
Skip to content