Wśród publiczności nauczyciele i rodzice. Na scenie za chwilę pojawią się uczennice i uczniowie. Komisja zaś pedagogiczno-bibliotekarska. Niebawem, po kilku słowach powitania i wyjaśnienia reguł zacznie się konkurs czytelniczy. Mikrofon czeka na stoliku tak jak fotele na pierwszego uczestnika. Jeszcze tylko krótkie zerknięcie na nagrody… Przedstawiamy Państwu klasę III b wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Słuchamy, bijemy brawa, wyczytujemy kolejnych konkursowiczów-lektorów, co jakiś czas delikatnie prosimy o zachowanie ciszy wśród widzów. A jest potrzebna, ponieważ na scenie niezwykle interesujący przekrój literatury dziecięcej i młodzieżowej. Poczynając od „Smerfów” i „Mikołajka” przez baśnie, legendy różnych miejsc naszego kontynentu, kończąc zaś na popularno-naukowej przeznaczonej dla młodszych czytelników. Teraz scena pustoszeje a wśród jury zaczyna się burzliwa dyskusja. Publiczność i uczestnicy konkursu przechodzą na ten czas do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. I po kilkunastu minutach prosimy z powrotem do Czytelni. Wyróżnionych i nagrodzonych obdarowujemy dyplomami, książkami i słodyczami. Gratulujemy! Chwila na pamiątkowe zdjęcie. W końcu zapraszamy wszystkich, ale to naprawdę wszystkich na scenę.
Piękna szkolna inicjatywa. Dziękujemy za zaproszenie Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży naszej Biblioteki do współpracy. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć Was, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim trzecioklasistów! Mamy nadzieję na kolejne konkursy czytelnicze, recytatorskie, wszystkie związane z literaturą…