Rano, tuż po otworzeniu drzwi do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży i niedługo po przedszkolnym śniadanku zjawiły się u nas „Żuczki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Rzadko się zdarza, żeby przedszkolaki tak bardzo wpisały się w atmosferę i nastrój biblioteki, poranną ciszę, kontemplację literatury, spokój czekających na dzieci książek i zapraszających kolorowymi okładkami.
„Żuczki” po oddaniu przyniesionych z domu książek pani bibliotekarce, po kolei wybierały z przeznaczonego dla nich poziomu następne lektury.
Pani nauczycielka i pani bibliotekarka prosiły dzieci z nowymi książeczkami według Kart Małego Czytelnika. Tuż po tym, gdy mały czytelnik wypożyczył książkę, wybierał naklejkę ze zwierzątkiem i umieszczał na swojej Karcie zgodnie z zasadami i przyjemnościami akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” Instytutu Książki.
Kilkoro dzieci zostało dzisiaj czytelnikami naszej Biblioteki i oczywiście od razu mogło wypożyczyć książki. Przy następnej wizycie wręczą już pani bibliotekarce swoje Karty Małego Czytelnika.
Uchylamy rąbek tajemnicy. Dokładnie za dwa tygodnie „Żuczki” przyjdą nie tylko do Wypożyczalni, lecz przede wszystkim do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, w której wystąpią przed publicznością z okazji pewnego miłego majowego święta. Dzisiaj oglądały salę i scenę…